Kardio cvičení a jeho přínosy

Kardio cvičení

Kardio je chápáno ve většině případech jako způsob tréninku pro hubnutí. V mnoha fitness centrech jste svědkem, jak ženy běží hodiny na běžeckých pásech s vidinou pálení tuků a chlapi zvedají jen těžké váhy s vidinou nabrání svalové hmoty. Je kardio opravdu cvičením na hubnutí nebo v sobě skrývá ještě další přínosy? Na to se podíváme v tomhle článku.

Důvody, proč zařadit kardio do tréninku

Kardio trénink má hned několik výhod a je vhodné nejen za účelem hubnutí. Zařazení kardia nese benefity, kterých může využít každý sportovec a každý tréninkový plán by měl obsahovat alespoň jeden takový trénink.

1. Posilujete srdce

Pokud zařadíte kardio trénink, konkrétně intervalový trénink, posílíte tím činnost srdce. Zlepšujete prokrvenní celého těla, protože máte zvýšenou srdeční tepovou frekvenci a zároveň se živiny „roznáší“ do svalů rychleji. Zvyšujete také množství červených krvinek a tím zajišťujete tělu lepší okysličení.

2. Odbourává stres

Kardio trénink je skvělý způsob odpoutaní se od reality – od problémů. Soustředíte se pouze na trénink a stres odložíte na druhou kolej.

3. Rozehřátí

Kardio trénink je vhodné také zařadit před silovým posilováním na zahřátí svalů. Tím, že budete zahřátí, předejdete zranění.

4. Zlepšuje regeneraci

Naopak kardio trénink po silovém tréninku zlepší Vaší regeneraci. Odbourává kyselinu mléčnou ze svalů a tím se Vaše regenerace svalů zlepší.

A jaké kardio je nejlepší? Takové, které vyhovuje právě Vám. Možností je mnoho, tréninky můžete střídat a předejdete tak stereotypním tréninkům. A jaké jsou možnosti? Dám Vám seznam těch nejznámějších.

– Běh

– Cyklistika

Box

– Brusle

– Eliptický trenažer

– Spinning

– HIIT trénink

– Aerobik

– Tanec

Možností je daleko více, sekání trávy na zahradě sekačkou bez pohonu je dá se říct také způsob kardia. Zařazujte jednou týdně kardio trénink a čerpejte benefity, které Vám jsou nabízeny.

Naopak je zbytečné každý den trávit hodiny kardio tréninkem, proto se vyvarujte této chybě a zařazujte 20 – 45 minut kardia.