Krevety na grilu – zdravý recept na letní grilování

Krevety na grilu - grilované špízy

Léto, období letních grilovaček, ale také období diet, jak tyhle dvě věci „zkloubit“? Letní grilovačku každý zná většinou v klasické, ne příliš zdravé formě – vepřová krkovice naložená v oleji, klasický konzumní chléb, tatarská omáčka a kečup a vše zapít jedním točeným, to není menu, které se hodí do diety nebo do zdravého životního stylu. V dnešním článku se ovšem podíváme na zdravé menu, na kterém si nejen pochutnáte, ale vyzkoušíte nové chutě a tělu dodáte spoustu potřebných živin včetně vitamínů a minerálů. Uvidíte, že i své hosty tímto menu překvapíte.

Fitness menu

Možná čekáte, že se bude hlavní chod skládat z kuřecích prsou na grilu se zeleninou, samozřejmě tato verze je také verzí dietní a vhodnou, my se však podíváme na méně obvyklé kombinace. Připravíme si krevetové špízy jako hlavní chod, které doplníme o pečený brambor s jogurtovým dipem a místo sladkého dezertu si připravíme proteinový, osvěžující shake.

Krevetové špízy:

Připravte si: Krevety, cuketa, červená paprika, bylinky, chilli, olivový olej, brambory, jogurt bílý, citrónová šťáva

Postup: Nejprve si dáme péct brambory, které necháme ve slupce a pečeme na pečícím papíře. Mezitím si předvaříme krevety (krevety hodíme do vroucí vody a čekáme, dokud nevyplavou), které následně napícháme na špízy společně s cuketou a paprikou, smícháme si olivový olej a chilli a potřeme celé špízy, které následně vložíme na rozpálený gril. Jogurtový dip si připravíme z bílého jogurtu (můžeme zvolit řecký Milko jogurt, který má vyšší obsah bílkovin), citrónové šťávy a bylinek. Brambory máte pečené, špíz je z grilu připravený, jogurtový dip máte na stole a můžete servírovat. Dobrou chuť.

Proteinový shake:

Připravte si: Protein (doporučuji vanilku, jahodu, kokos, čokoládu nebo slaný karamel), led, ovoce (maliny, jahody, banán, borůvky).

Postup: Veškeré ingredience smícháme a v mixéru vymícháme.

Recept z KUCHYNĚ LIDLU