Proč začít s posilováním

Proč začít s posilováním

Sport je obecně známá aktivita prospívající našemu zdraví a tělu. Sportovních aktivit jsou desítky různých variant, v dnešním článku se však zaměříme na posilování a na jeho přínosy. Posilování lze provádět ve fitness centrech, v domácích posilovnách, ale také pouze s minimálním fitness vybavením. Proč si vybrat ze sportů zrovna posilování? Brzy se dozvíte.

Přínosy posilování

Nejdříve se zaměříme na ty nejznámější přínosy, které pravidelným posilováním můžeme získat. V první řadě se jedná o tvarování postavy, při posilování nejen budujeme svalovou hmotu, ale rovněž pálíme tuk (kalorie) a tím bude naše postava svalnatější, pevnější a vyrýsovanější (s menším procentem tuku). Tréninkem v posilovnách také zlepšujeme svou fyzickou kondici, zvyšujeme práh tolerance bolesti, zlepšujeme vytrvalost a zvyšujeme kapacitu plic.

A teď se podíváme na ty méně známé pozitivní dopady pravidelného posilování. Pravidelné cvičení má pozitivní vliv na náš imunitní systém, také na funkci mozku a kardiovaskulární systém. Pravidelným pohybem také předcházíme chronickým nemocem. Dalším velkým přínosem je dobrá nálada a pocit štěstí po každém tréninku, při fyzické aktivitě jsou vyplavovány hormony endorfiny, které nám přinášejí dobrou náladu a pocit uspokojení. Také se posilování může hodit při boji proti starostem a stresu. Cvičení také podporuje a zlepšuje kvalitu spánku. V poslední řadě si představíme benefit zvýšení metabolismu, díky kterému si můžeme dovolit navýšit kalorický příjem a tělo rychleji spaluje přijaté kalorie.

Při návštěvách posiloven se také seznámíme s novými přáteli (sparing partnery) a zlepšíme svůj sociální život a kontakt.

Posilování má celou škálu výhod a jedná se o finančně nenáročný sport vhodný i pro úplné začátečníky. S návštěvou fitness centra lze začít i v pozdějším věku a také sledování výsledků a pokroku je rychlejší než u jiných sportovních aktivit.