Jak vybrat chytré hodinky

Jak vybrat chytré hodinky

Chytré hodinky už zdobí zápěstí téměř každému. Už dávno lidé nenosí hodinky pouze pro zjištění času, ale hodinky v dnešní době mají spoustu dalších benefitů a přínosů. Proč se poohlédnout po nových, chytrých hodinkách se dozvíte v dnešním článku.

Nejsou hodinky jako hodinky

V první řadě je třeba si říci, že ne každé hodinky budou splňovat všechny níže zmíněné výhody, funkce a přínosy. 

Na trhu najdete levnější hodinky, které budou mít pouze pár základních funkcí, ale také si můžete pořídit hodinky, které budou kvalitní, což se odrazí také na ceně a díky nim získáte mnoho funkcí. 

Kvalita hodinek bude odrážet také přesnost měření především spálených kalorií, ale o tom si řekneme více. 

Tak se pojďme pustit do jednotlivých přínosů, funkcí a důvodů, proč si pořídit chytré hodinky.

Sport, aktivita, kalorie

Jedním z hlavních důvodů, proč si lidé (kromě ukázání času) pořizují chytré hodinky, je především sport, aktivita a kalorie.

Chytré hodinky vám spočítají spálené kalorie, naměří ujeté nebo uběhnuté kilometry, spočítají vám nachozené kilometry, ale také vám změří čas při aktivitě, tempo a mnoho dalšího. 

Jak jsme již zmiňovali, ne každé hodinky vám změří vše přesně. Je nutné brát data s rezervou. Pro přesnější výpočet spálených kalorií je dobré si pořídit k hodinkám také hrudní pás. Pro všeobecný přehled vám však postačí pouze hodinky na zápěstí. 

S cenou roste také kvalita. Proto pokud je vaší prioritou co nejpřesnější měření při sportu a aktivitě, vybírejte mezi dražšími, ale také kvalitnějšími hodinkami zaměřenými na sport. 

Kancelář

Dalším důvodem může být usnadnění práce.

Pokud jste zvyklí mít u sebe neustále diář, ať už v elektronické nebo papírové podobě, chodí vám neustále zprávy nebo každý den vyřizujete x emailů, mohou být pro vás hodinky pomocníkem při organizaci času.

Spousta chytrých hodinek obsahuje funkce jako je kalendář, upomínky, emaily, ale také vám některé hodinky umožní odpovědět na emaily, zprávy nebo přijímat telefonní hovory.

Placení

S chytrými hodinkami nemusíte myslet na peněženku a platební karty, s hodinkami si můžete zaplatit online svůj nákup. 

Stačí si nahrát do hodinek platební kartu a při placení přiložit zápěstí a máte zaplaceno. 

Zábava

Hodinky vám poskytnou také funkce, které budou zábavou a zlepší váš život. 

Mezi takové funkce řadíme například samospoušť na fotoaparátu, kdy při společném focení nemusíte neustále odbíhat, ale stačí zmáčknout hodinky. Další funkcí je galerie obrázků, ale také vám může pomoci kalkulačka nebo hudba, kdy si jednoduše můžete přepínat písničky na zápěstí.

Rady pro výběr od CZC