5 kroků ke štěstí aneb jak být šťastný

Štěstí

Být šťastný je sen každého člověka. Jak ale takového pocitu dosáhnout? Co je to být šťastný a existuje návod, jak toho docílit? To vše se dozvíte v dnešním článku.

Každý je šťastný jinak a jindy

Pocit štěstí nejde definovat jedním slovem. Dokonce nelze ani popsat, co je třeba dosáhnout pro pocit být šťastný. 

Každý považuje za tento pocit jiný okamžik a jiné okolnosti. Někomu stačí méně, někomu více. Je dokázáno, že ani peníze vás neučiní šťastnějšími. Na pár okamžiků možná ano, ale s postupem času zjistíte, že pouze peníze nestačí, i když mají s pocitem štěstí hodně co do činění. 

Dle jistých výzkumů, v chudších zemích bylo více lidí šťastných než-li v zemích bohatších. Což je také signál, že peníze nemohou být jednotkou, která by měřila pocit štěstí. 

Existuje však pár věcí, které zlepšují náladu a zvyšují pocit štěstí. Díky těmto věcem (dá-li se to nazvat věcmi) se stanete šťastnějšími. 

Dosažení cíle

Dosažení cíle může hodně souviset s penězi. Ačkoliv jste na začátku článku dozvěděli, že peníze vás šťastnými neučiní, není tomu úplně tak. 

Samotné peníze vás šťastnějšími neudělají, pokud k nim přijdete z „čista jasna„. Pokud však získáte peníze za tvrdou práci, pocítíte štěstí. S tím souvisí také dosahování cílů. Jakmile si zadáte určité cíle, dosáhnutí finanční svobody, povýšení, dosáhnutí zvýšení platu, nové projekty, zvýšení odběratelů, začátek podnikání či cokoli jiného, a dosáhnete toho, budete šťastnější. 

Proto je spousta bohatých lidí šťastných. Ne proto, že samotné peníze je dělají šťastnější, ale pro úspěch. Dosahování cílů je jedním z klíčů, jak být šťastnější. 

A k dosahování cílů nepatří pouze finanční či kariérní cíle. Může sem patřit také zlepšení postavy, shození nadbytečných kilogramů, zařazení nových koníčků apod. Zkrátka každý dosažený cíl se počítá a s každým malým úspěchem pocítíte štěstí.

Láska

Láska a rodina ke štěstí neodmyslitelně patří také.

Možná, pokud jste vlci samotáři, s tím nemusíte souhlasit, ale každý jednou zjistí, že láska a vztahy jsou důležité. Nemusí se vždy jednat o partnerský vztah, ale počítat sem můžete také pravé kamarádství, rodiče či sourozence. 

Pocit, že se máte na koho obrátit, s kým sdílet dobré i špatné chvíle, komu se vybrečet na rameni a svěřit a s kým oslavit úspěchy, je k nezaplacení. 

Smysl života

Smysl života je podobný jako dosahování cílů. 

Být šťastný znamená také žit takový život, jaký chcete a jaký vám dává smysl. Proto byste se měli ze všech sil snažit, abyste takového života dosáhli.

Najděte si takovou práci, která vás bude bavit a naplňovat, ale také za ni budete dostatečně finančně ohodnoceni. Najděte si partnera a založte rodinu. Věnujte se koníčkům, který vás baví. Travte čas s lidmi, se kterými jste rádi. Pomáhejte ostatním. Uvidíte, že pokud vytrváte, dosáhnete štěstí také. 

Bytí v přítomném okamžiku

Být v přítomném okamžiku vás může také posunout a zajistit pocit štěstí. 

Zkuste se na chvíli zastavit, poděkovat, co jste již vše dosáhli a pouze si užívat přítomný okamžik. 

Lidé mají tendenci stále hledět dopředu, stresovat se tím, co bude a řešit to, co bylo, ale zapomínají žít a být v přítomném okamžiku. Proto se také snažte se soustředit na přítomný okamžik a být si vědomi toho, co jste již dosáhli a za co vše můžete být nyní šťastní a vděční. 

Další tipy, jak být šťastný z TEDx