Jak zhubnout zdravě a rychle

Jak zhubnout

Nový rok přináší mnoho motivace začít cvičit a dělat něco pro sebe. Mnoho lidí se rozhodne, že začne cvičit za účelem hubnutí. Ale ne každý ví přesně jak na to. Proto často snaha končí buď neúspěchem, nebo nezdravým životním stylem. Zapomeňte na diety, na přemáhání se a zakazování si čehokoliv z jídelníčku. Jde to i jinak.

Nezhubnete za noc

Nezapomeňte, že pokud chcete zhubnout, dáváte se na dlouhou trasu. Někomu to sice může trvat dva měsíce, jiným však hubnutí potrvá více jak šest měsíců. Neřiďte se dle ostatních, ale podle sebe. S nikým se neporovnávejte a oslavujte každý svůj úspěch. Samozřejmě ne tím, že půjdete a vyjíte všechno jídlo z lednice.

Chce to pestrý jídelníček

Zapomeňte na diety a vynechávání určitých druhů jídla. Samozřejmě je třeba omezit fastfoody, nejíst každý den tunu čokolády a trochu se hlídat. Nic se však nestane, pokud na ni dostanete chuť a sníte ji. Jezte 5x denně menší porce, vynechte váš režim skládající se ze dvou tunových jídel, která vám nic nepřinesou. Nebojte se zkoumat nové chutě a uvidíte, že mnoho zdravých jídel chutná kolikrát mnohem lépe než jídla z fastfoodových restaurací. Pro hubnutí je pak třeba hlídat kalorický příjem tak, abychom byli v deficitu. Více si můžete přečíst v našem článku o kaloriích.

Pravidelní cvičení

Samozřejmě musíte mít nějaký pohyb. Věnujte se mu pravidelně, ale nepřemáhejte se. Na začátku vás pravděpodobně budou bolet svaly, ale to s druhým, a následně třetím tréninkem přejde. Necvičte každý den, nechte si čas na odpočinek a regeneraci. Taktéž nezapomeňte, že kardio samotné je jedna věc, ale tělo je třeba i zpevňovat a některé části posilovat. Proto se snažte věnovat každé části těla, případně si nechte pomoci od odborníka. 

Ve dvou se to lépe táhne

Přestože cvičit můžete sami nebo s více lidmi a pokud si nejdete povídat na lavičky a dřete, žádný vliv na hubnutí to nemá, není od věci si jít zacvičit s kamarádem či kamarádkou. Váš cvičební partner vás bude motivovat, radit vám, co děláte špatně a v nouzi vás podrží. Také na vás bude jistým způsobem vyvíjen tlak, díky kterému budete podávat dobrovolně lepší výkon. Můžete se zapsat do kroužků, kde cvičíte s profesionály, což vám přinese především rychlejší výsledky.