5 důvodů, proč byste si měli dát předsevzetí a dřepovat každý den

5 důvodů, proč byste si měli dát předsevzetí a dřepovat každý den

Dřepy jsou základním cvikem, ke kterému nepotřebujete vůbec nic. Neplatí na ně výmluvy na čas, protože postačí dřepovat několik málo minut denně, a dokonce ani na vybavení, nepotřebujete k jejich cvičení totiž vůbec nic než své vlastní tělo. Skvělý cvik na krásně vytvarovaný zadeček však při správném provádění dokáže zpevnit celé tělo. Jaké další výhody přináší dřepování každý den?

#1 Posílení celého těla

Při tělocviku jste nabyli dojmu, že dřepy posilují jen stehna a hýždě, protože vás pak bolely nohy celý den? Při dřepování se posilují stehenní, hýžďové a zádové svaly, harmstringy a vzpřimovače páteře, dřepy pomáhají trénovat koordinaci a zlepšují sílu boků, což napomáhá celkové mobilitě a kondici. Navíc při cvičení dochází k produkci hormonů, které pozitivně ovlivňují chod celého těla, dokonce zlepšují i náladu. Postačí dřepovat po dobu 2 minut v několika sériích s ohledem na zlepšování výkonnosti.

#2 Krásné nohy a hýždě pomocí dřepů

Není jednoduššího cviku než dřepu. Současně lze provádět dřepy v jakýchkoli domácích podmínkách a pomocí dřepování lze efektivně a rychle formovat nohy a hýždě, což oceníte jistě s novoročním předsevzetím, které by mohlo vzít za své při pomalých nebo málo viditelných výsledcích. To se vám s dřepy nestane, současně stačí začít s jednou 2minutovou sérií a postupně přidávat další.

#3 Pro zvýšení pohyblivosti kloubů

Rozlámané celé tělo? Každodenní provádění několika málo dřepů výrazně zlepšuje pohyblivost kloubů a dolních končetin. Při správném provádění dojde rychle ke zvýšení rozsahu kloubní mobility a ke snížení bolesti v kolenech, ale i kotnících. Dřepy totiž při správném provádění nezatěžují klouby a jsou vhodné pro každého. Pozor by si samozřejmě měli dát lidé po operacích kolene, kyčlí nebo plotének, vhodnější jsou dřepy nízké.

#4 Pro zpevnění břišních svalů

Při cvičení dřepů jsou zapojeny také další svaly, které se dřepováním posilují. Předně jsou to příčné a přímé břišní svaly, které pomáhají stabilizovat trup a při dřepování jsou v napětí, což přináší užitek v podobě plochého a pevného břicha.

#5 Pro rovná a zpevněná záda

Pomocí dřepování lze zlepšit celkové držení těla, dochází totiž ke zpevnění zádových svalů bez ohledu na to, zda jsou dřepy prováděny se závažím či nikoli. Při pravidelném každodenním cvičení dochází k posílení zad a k odstranění shrbeného či zakulaceného postoje.