Levné potraviny pro růst svalů

Levné potraviny pro růst svalů

Věnujete se cvičení, toužíte po vypracované postavě, ale nemáte dostatek financí na každodenní nákup hovězího a lososa? Pro vypracovanou postavu nemusíte měsíčně utrácet celou svojí výplatu za potraviny. Existují i potraviny, které seženete v každém větším obchodě a obsahují podobné množství bílkovin, jako to nejlepší a nejdražší, co můžete zvolit pro budování svalů

Vajíčka

Ať už slepičí, nebo křepelčí, jsou základem vaší stravy. Jedno vajíčko obsahuje okolo 6 g bílkovin. Dejte si tedy k snídani či svačině 3 vajíčka a o nálož proteinů máte vystaráno. Nezapomeňte, že většina vitamínů a minerálů se nachází ve žloutku, proto žloutek nikdy nevyhazujeme. Pověry o vysokém cholesterolu jsou také lež. Existuje mnoho studií, které tento mýtus vyvracejí.

Cena: 4 Kč/ks

Kuřecí maso

Vůbec nejlevnějším masem je kuřecí. Ideální jsou prsa, můžete však použít i stehna a další. Kuřecí maso obsahuje okolo 20 % bílkovin. Nejlepší je varianta koupená přímo od řezníka. Takové kuřecí maso je pak daleko kvalitnější, než maso koupené v supermarketu. 

Cena: v akci okolo 109 Kč/kg

Řecký jogurt

U řeckého jogurtu je třeba, abyste jej nezaměňovali za jogurt řeckého typu. Ten totiž obsahuje o dost méně bílkovin a jedná se spíše o bílý jogurt. Kvalitní a dobrý řecký jogurt u nás vyrábí firma Milko. Ten má okolo 10 g bílkovin na 100 g. Ideální je jako dopolední svačina, ještě s ovocem nebo ovesnými vločkami. Výborný je také řecký jogurt s medem.

Cena: 17 Kč

Cottage sýr

Slanou variantou svačiny je cottage cheese. Ten obsahuje 11 g bílkovin na 100 g a ideální je například ve spojení s rýžovými chlebíčky. Většina variant zas až tak levná není, ale existují i sýry, které jsou cenově přijatelné (například z Penny, Kauflandu)

Cena: okolo 15 Kč

Tvaroh

Největší obsah bílkovin má pak tvaroh nízkotučný, který má okolo 12 g bílkovin na 100 g. Tvaroh je ideální konzumovat hodinu před spaním, jelikož obsahuje kombinaci aminokyselin, která se tráví delší dobu, než například u vajíček či masa. Pokud zrovna nedržíte dietu, je možné tvaroh si do tvarohu přidat marmeládu, kakao, piškoty či rajčata.

Cena: 13 Kč