Regenerace svalů v tréninkovém plánu

Regenerace svalů

Regenerace je stejně důležitá jako samotný silový trénink. Pro někoho z nás dokonce i těžší, protože bychom se raději viděli v posilovně než doma u televize. 

Na regeneraci bychom ale neměli zapomínat, svaly nám rostou až v době po tréninku, takže kvalitní regenerace a dostatek spánku nám zajistí kýžené výsledky. 

Regenerace se nerovná jen tomu ležet nečinně na gauči, uveďme si pár příkladů, jak lze regenerovat.

Aktivní odpočinek

Nejvíce potěším nejspíše ty, kteří také nemohou vydržet bez pohybu a nedokážou se celý den jen povalovat. Regenerovat můžete i aktivně! Taková aktivita by pak měla být s nízkou aktivitou. Můžete se jít projít, udělat si výlet na kole s pomalejší rychlostí, jít si zaplavat či si doma zacvičit jógu.

Sauna

Další skvělou regenerací pro naše svaly a tělo je sauna. Saunu můžete spojit s vířivkou a třeba i plaváním.

Masáže

Pokud máte možnost masáží, určitě ji využijte! Může se jednat o masáže od svého partnera či blízkých nebo si zaplaťte profesionálního maséra. Masáže mají skvělý vliv na naše zdraví a svaly. Pokud nemáte možnost masáží, můžete začít používat pěnové válce, které lze zakoupit už téměř na každém eshopu se sportovním vybavením. Válení se na válci vám zabere pouze pár minut, ale může přinést zlepšení.

Filmy, knihy

Samozřejmě pokud máte volný den, můžete jako regeneraci využít i den, kdy zkrátka nevylezete z peřin. U válení se si pusťte svůj oblíbený film, seriál, YouTube videa či si přečtěte svou oblíbenou knihu. 

Ať už zvolíte jakoukoli formu regenerace, rozhodně nezapomínejte na kvalitní spánek!