Procházkami ke zdraví

Procházky a jejich vliv na zdraví

Procházky a chůze všeobecně je jeden z nejzdravějších pohybů pro člověka. Chůze má řadu přínosů pro naše zdraví, ale také pro naši mysl a tělo. 

V dnešním článku vám prozradíme, které benefity to jsou a také, jak se donutit k procházkám každý den. 

Přínosy chůze

Jak už bylo zmíněno, chůze patří ke zdravému životnímu stylu a jedná se o jeden z nejvíce přirozených pohybů pro člověka. Chůze nezatěžuje klouby, šlachy a zvládne ji každý, proto je na ni kladen takový důraz. 

A jaké přínosy chůze má? 

Hubnete

Díky procházkám spalujete kalorie a to může vést k hubnutí.

Pro hubnutí je důležité se dostat do kalorického deficitu. Kalorického deficitu docílíte jak ubráním jídla, tak přidáním aktivity. Právě chůze je jedna z nejvhodnějších aktivit, pokud vám jde primárně o hubnutí a ztrátě na váze a nejste fanoušci posilování či dalších fyzicky náročných sportů.

V průměru během hodinové procházky spálíte až 200 kalorií. 

Trávení

Procházky a chůze má také pozitivní vliv na trávení.

Trávení úzce souvisí se zdravím střev. Zdravá střeva rovná se zdravé tělo, říká se. A je tomu tak. 

Správné trávení ovlivňuje psychiku, hubnutí, náladu, energii, ale také imunitu a mnoho dalšího. Proto zařazujte procházky i kvůli zdraví střev a správnému trávení.

Imunita

Jak už bylo zmíněno, procházky ovlivňují také imunitu. Nejen kvůli zdravým střevům, ale také všeobecně pohyb přispívá k lepší a silnější imunitě.

Navíc chůze není nijak náročná, proto si díky chůzi spíše přilepšíte než-li byste se odrovnali a odnesla by to také imunita.

Kondice a protažení

Procházky můžete využít také k protažení těla a ke zlepšení kondice.

Nikdo nechce v šedesáti sotva vyjít schody a nestačit vnoučatům.. Pracujte tedy na své kondici už teď, pravidelně choďte a uvidíte, že si jednou poděkujete.

Jak docílit více kroků během dne

A jak docílit toho, aby nás procházky více bavily? Jak nachodit co nejvíce kroků během dne? 

Zkuste zařazovat cílené procházky každý den. Vezměte partnera, rodiče, děti či domácí mazlíčky a každý den vyrazte cíleně na jednu delší procházku.

Dále určitě zařazujte i chůzi v průběhu celého dne. Pokud máte sedavou práci, snažte se každou hodinu zvednout a projít se. Běžte si pro šálek kávy, čaje, protáhněte si záda. 

Můžete také cíleně vystoupit dříve z tramvaje, zaparkovat dále od vchodu, případně rovnou zvolit chůzi samotnou namísto dopravního prostředku.