Jak posílit imunitu

Jak posílit imunitu

Jak posílit imunitu by mělo být naší každodenní otázkou po celý rok. Nicméně podzim, zima i jaro s sebou přináší zvýšené riziko onemocnění. Jak se ale bránit všem těm virům a bakteriím? Jak jim dát jasně najevo, že u vás nejsou vítáni ještě před tím, než vůbec zaklepou na dveře?

Vitamín C – základ pro posílení imunity

Vitamín C je nezbytnou součástí stravy zejména při chřipkových epidemiích. Optimální dávka je 100 – 200 mg/den. V obdobích zvýšené pravděpodobnost onemocnění, je možné užívat až 500 mg/den. Naštěstí se vitamínem C nelze předávkovat. Přebytečné množství tělo vyloučí spolu s močí. Obsahuje ho mnoho přípravků, které je možné zakoupit v lékárnách i v běžných obchodních řetězcích. Pokud dáváte přednost přírodní medicíně, možná vás překvapí, že v citronech tohoto vitamínu žádné závratné množství nenaleznete. Naopak v šípcích, petrželové nati, černém rybízu, paprice a křenu, se tohoto vitamínu nachází mnohem víc.

Echinacea

Echinacea (česky třapatka), je rostlina, která k nám původně doputovala z Ameriky. Nejsilnější účinky má její kořen. Nadzemní část také obsahuje mnoho složek podporující imunitu a léčbu nemocí. Třapatku si můžete vypěstovat sami. Jistě nebude ostudou vaší zahrádky – je to vcelku pohledná květina, připomínající kopretinu s růžovými okvětními lístky. Další variantou je zakoupení kapek, zeleného čaje nebo kapslí s jejím obsahem.

Otužování

Otužování rozhodně není nejrychlejším a nejpříjemnějším způsobem, jak posílit svou obranyschopnost. S otužováním je nejvhodnější začít v letním období a to tak, že postupně snižujete teplotu vody, kterou se sprchujete. Postačí 1-5 minut denně. Je ale zapotřebí velmi silná vůle, protože když jen na pár dní tento proces přerušíte, tělo si odvykne a vy musíte začít od začátku. Nezačínejte se otužovat, jste-li již nemocní. Jestliže se budete otužování věnovat, plody této práce jistě nepřehlédnete. A kdo ví, třeba se z toho nakonec stane váš nový koníček. Protože co si přát víc, než si po usilovném tréningu moct zaplavat v lednu v řece? Gratulujeme k dočtení článku. Nyní už víte, jak posílit imunitu. Pro další čtení bychom vás rádi odkázali na web https://cervenarepa.eu