Zelený čaj a jeho účinky

Zelený čaj a jeho účinky

Zelené čaje u nás nejsou tolik oblíbené, lidé vyhledávají spíše čaje černé a ovocné, a nebo nahradí čaj kávou. Což je velká škoda. Zelený čaj má spoustu přínosů pro naše tělo a zdraví.

Jaké přínosy to jsou? Co nám může pití zeleného čaje přinést? Jaké zázraky zelený čaj ukrývá? To vše se dozvíte v tomto článku.

Silný antioxidant

Zelený čaj je skvělý zdroj antioxidantů!

Jeden šálek kvalitního zeleného čaje má vyšší podíl antioxidantů než například brokolice či mrkev.

K čemu jsou antioxidanty důležité?

Pro naše tělo a zdraví je důležitá rovnováha mezi volnými radikály a antioxidanty. Volné radikály způsobené špatným životním stylem napadají zdravé buňky, a tím škodí našemu zdraví. Antioxidanty naopak prosperují našemu zdraví a zdravé a prospěšné buňky chrání. Proto je důležité dbát také na kvalitní stravu, ovoce, zeleninu a třeba také na čaj, který nám právě doplní antioxidanty do těla.

Imunita

Díky vysokému podílu antioxidantů, je zelený čaj prospěšný také pro naši imunitu.

Imunitu si tvoříme celý život a jeden šálek zeleného čaje ji sice nezlepší ze dne na den, avšak může pomoci. Pravidelným pitím zeleného čaje můžeme podpořit imunitu a zlepšit obranyschopnost našeho těla.

Energie

Čaj ze zeleného čaje je považovaný také za stimulant.

Šálek čaje nám dodá energii a jedná se o méně agresivní přístup než například u šálku kávy. Zařazení zeleného čaje je ideální ve večerních hodinách, kdy potřebujeme dodat energii, ale nechceme přijímat tolik kofeinu v kávě.

Protistresové účinky

Díky obsahu L-theaninu má zelený čaj uklidňující a protistresové účinky.

Prospívá spánku, zklidníme se a zlepší se nám nálada.

Hubnutí

Je prokázané, že také zelený čaj má pozitivní vliv na naše hubnutí a spalování tuků.

Samozřejmě nemůžeme čekat, že jen díky zelenému čaji půjdou přebytečné kilogramy dolů. Je nutné zařadit pohyb, mít kvalitní stravu a poté můžeme tělu pomoci zeleným čajem.