Jak zhubnout na břiše

Jak zhubnout břicho

Spousta lidí se trápí, že ne a ne dosáhnout „břišáků„, přitom denně dřou ve fitness centrech a dělají X sklapovaček či jiných cviků zaměřených na břišní svalstvo. 

Jde zázračně zhubnout pouze na břiše a kolik cviků na břicho je ideální? To se dozvíte v dnešním článku.

Je možné zhubnout pouze na břiše? 

Odpověď je jednoznačná a nejspíše vás nepotěší. Protože opravdu nejde shodit tuk pouze v oblasti břicha. 

V první řadě je důležité si říci, že k vypracovanému břichu bez tuku je důležité mít vyřešený jídelníček. Musíte být v optimálním kalorickém deficitu, abyste mohli zhubnout a poté objevit, že máte i svaly na břiše. Díky kalorickému deficitu, kterého docílíte ubráním jídla či přidáním pohybu, budete hubnout a tím i shazovat tuk. 

To, odkud se tuk a kilogramy budou ztrácet jako první, ale neovlivníte. Někomu bylo přáno a může jako první ztrácet tuk právě na břiše a získat tak vysněné svalstvo dříve než ti, kteří budou ztrácet tuk na břiše až naposledy. Každému se to ale povede. 

Stačí být konzistentní, vytrvat, nenaletět na zázračné diety, které slibují „pekáč buchet“ během pár týdnů. Vše, co za něco stojí, trvá. Proto i vy vytrvejte a po nějaké době sami uvidíte výsledky.

Kolik a jaké cviky jsou ideální?

Teď, když už víte, že se k břišákům dostanete přes kalorický deficit, si uveďme, jaké cviky a kolik jich je potřeba. 

Není ideální počet sérií či opakování. Také nemusíte zařazovat cvičení břišního svalstva každý den a trápit se se stovkami opakováními. Stačí břicho procvičit párkrát týdně, klidně jen dvakrát, kdy budete dbát na správnou techniku. Správnou technikou myslím to, že při jednotlivém cviku budete používat opravdu břišní svalstvo, nikoli pohyb tahat zády či jinými svaly. Stačí zařadit tři až čtyři cviky, po čtyřech sériích a opakování tolik, abyste šli do vyčerpání. 

Na internetu naleznete spoustu inspirace na cviky a jejich provedení. Dozvíte se také, jaké cviky na jaké konkrétní břišní svaly jsou ideální a jak při cvicích dýchat, což je také důležitý faktor.

Teď Vám už jen popřeji hodně sil a zdaru při cvičení.