Silový trénink a jeho výhody

Silový trénink

Silový trénink, u mužů velmi oblíbený, pro některé ženy strašák. Jaké jsou výhody silového tréninku, proč ho zařadit místo hodin kardia a budeme opravdu poté vypadat jako mladý Schwarzenegger

To vše se dozvíte níže v článku!

Výhody silového tréninkuho

Lepší výkonnost

Jako první výhodu uvedu lepší výkonnost. Díky silovému tréninku budete výkonnější, nezadýcháte se při  každodenních činnostech. 

Zpevněné tělo a perfektní postava

Jako asi nejdůležitější bod a možná také nejčastější důvod, proč lidé zařazují silový trénink do svého plánu, je právě změna postavy. 

Díky silovému tréninku rozhodně nemůžete nabrat během krátké doby tolik svalů, aby se z ženské postavy stala tzv. mužatka. Pro muže je nabírání svalů cílené, proto většina mužů právě zařazuje silový trénink, většinou bez kardia a aerobních prvků. Pro ženy je ale silový trénink často hrozbou, jednak si neví rady se stroji a cviky, nevědí, jak správně sestavit tréninkový plán a také mají pocit, že hodinami na běžícím páse udělají více. To je omyl.

I ženy by měly zařadit silový trénink, sice vám možná hodinky ukáží spálených méně kalorií než při běhu na páse, za to ale budete mít lepší postavu, s tvary, pevnější. Kardiem se k vytoužené postavě nepropotíte. 

Na začátek je určité dobré nechat si pomoci, ať už od známého či kamaráda, který cvičí déle, tak můžete také využít trenérských služeb, kdy vám trenér rád poradí a naučí vás základy.

Více svalů – lepší spalování

Dalším výsledkem silového tréninku je právě více svalů, což má za následek i lepší spalování. Kilogram tuku spálí přeci jen méně než kilogram svalu, proto i z tohoto důvodu zařaďte takový trénink, který vám pomůže vybudovat svaly.

Psychika

Lepší psychický stav vám sice může přinést i kardio, kdy vypnete a na chvíli se odprostíte od všedních problémů, ale také silový trénink má tento přínos. 

Během tréninku se soustředíte na správnou techniku, dýchání a délku pauz. Mobil si nechte ve skříňce, ať vás nic neruší a vy si v klidu můžete užít trénink.

Kromě toho, že během tréninku zapomenete na problémy, také po tréninku se budete cítit energičtěji a nabitě. Budete mít více energie, lepší náladu a lépe zvládat nové problémy během dne. 

Prevence proti onemocnění

Silový trénink také pomáhá proti onemocnění, například onemocnění kardiovaskulární nebo cukrovka typu II., zlepšuje také imunitu a celkově je přínosem pro vaše zdraví.

Snížení viscerálního tuku

Tento tuk se nachází kolem vnitřních orgánů.

Závěrem

Závěrem už asi jen to, že by každý, kdo myslí svou proměnu postavy vážně a nechce vypadat jako „skinny fat“ (pro ty, co neznají, o co jde, mrkněte na Google), by měl zařadit silový trénink klidně na úkor kardia.