5 způsobů, jak přirozeně zvýšit hladinu testosteronu

Testosteron a jak zvýšit jeho hladinu

Nejen kulturisté hledají způsoby, jak zvýšit hladinu testosteronu. Testosteron je jeden z nejdůležitějších hormonů u mužů, který s přibývajícím věkem postupně klesá. Jak přirozeně zvýšit hladinu testosteronu? V dnešním článku se podíváme na pár tipů.

Tipy jak zvýšit hladinu testosteronu

1. Spánek

Spánek je jednou z nejdůležitějších forem regenerace pro náš organismus. Dostatečným spánkem (minimálně šestihodinovým) zvyšujeme také hladinu testosteronu. Spánek by měl být hluboký, ničím nerušený. Pokud trpíte nespavostí, zkuste zařadit bylinkové čaje podporující spánek, v ložnici usínejte se zataženými záclonami a udržujte teplotu vzduchu chladnější.

2. Posilování

Pravidelným silovým tréninkem také zvyšujete tvorbu testosteronu. Těžké váhy mohou pozitivně ovlivňovat tento hormon, proto se nebojte návštěvy fitness center a zařazujte posilování do své týdenní rutiny.

3. Bylinky

Maca nebo Ashwagandha má mnoho zdravotních benefitů, do kterých patří pro muže také podpora tvorby hormonu testosteronu. Využívejte sílu těchto rostlinek, ze kterých můžete vytěžit mnoho zdravotních přínosů.

4. Správná výživa

Zdravý životní styl plný zdravého a pestrého jídla, dostatečný příjem všech makroživin z kvalitních zdrojů, to je základem pro správné fungování našeho organismu včetně našich hormonů. Začněte se stravovat zdravě a podpořte svůj organismus.

5. Vitamíny a minerály

Vitamíny a minerály hrají v našem organismu nezastupitelnou roli a některé z nich přímo ovlivňují hladinu testosteronu. Zařazením vitamínu D, hořčíku a zinku podpoříte tvorbu testosteronu. Zvýšit příjem těchto minerálů můžete z přírodních zdrojů (potravin) nebo pomocí doplňků stravy.