Co je hit jménem Biohacking

Biohacking

Možná jste už zaslechli slovo Biohacking, slovo ve fitness světě nyní často skloňované a často řešené. Být Biohacker je nyní trendem a lidé, aniž by věděli princip a základy biohackingu, se stávají „rádoby biohackery„. V dnešním článku se podíváme na základní vysvětlení, o co se vlastně jedná, jaké zdravotní benefity biohacking má a jakých principů je nutné se jako biohacker řídit.

Biohacking jako nový fitness směr

Biohacking znamená, že žijeme takovým životním stylem, který zlepšuje naše zdraví, aktivně přistupujeme ke svým biologickým procesům, hlídáme si naše chování vůči našemu organismu, nastavujeme správné denní návyky a vracíme se zpět k základům ve výživě. A co vše biohacking obsahuje?

– Zdravá, pestrá a vyvážená strava

– Pravidelná pohybová aktivita

– Studené sprchy, otužování

– Meditace

– Kvalitní, dlouhý spánek

– Trávení času na procházkách v přírodě

– Sledování základních biologických procesů v těle

– Flow (stav mysli, kdy jsme plně ponoření do aktivity)

– Suplementy

Do biohackingu můžeme zařadit více položek, toto je výčet těch nejobvyklejších a nejzákladnějších.

A proč se stát biohackerem?

Biohacking přináší mnoho zdravotních benefitů, jedná se o vylepšený zdravý životní styl. A jaké pozitivní účinky biohacking nabízí? Lepší sportovní výkony, více energie, dobrou náladu, pevné zdraví, posílený imunitní systém, správné fungování našeho organismu, lepší soustředění a výkonnost, vyšší produktivitu, lepší spánek. Zdravotních benefitů je mnoho, každý si musí v tomto novém stylu najít vlastní cestu a čerpat tak jeho veškeré přínosy.