Dvacetiminutový ranní trénink – kardio i posilování

Ranní trénink

Pravidelná pohybová aktivita je klíčem nejen k hubnutí, ale také k pevnému zdraví, správnému fungování našeho organismu, dobré fyzické kondici a také k dobré náladě. Možná jste maminka na mateřské, která nemá čas na hodinové cvičení nebo jste podnikatel s denním nabitým programem a návštěva posilovny nemá ve Vašem časovém harmonogramu místo, ať už je Váš důvod minimálního času během dne jakýkoli, v dnešním článku se dozvíte o dvacetiminutovém tréninku, který můžete zařadit ráno před snídaní nebo kdykoli během dne. Další výhodou zmiňovaného tréninku je minimální potřeba fitness pomůcek.

Dvacet minut pohybu

Tento dvacetiminutový trénink, který Vám brzy představím, odcvičíte s vlastní váhou pouze s použitím švihadla (které můžete vyměnit za simulované přeskoky přes švihadlo). Trénink bude zaměřen na procvičení celého těla.

20 minut

4 minuty – přeskoky přes švihadlo

Skoky přes švihadlo se perfektně zahřejete a rozhýbete. Přeskoky přes švihadlo mají také mnoho zdravotních benefitů na naše zdraví, nejen zlepšují fyzickou kondici a sportovní vytrvalost, ale také zlepšujete kardiovaskulární systém a zlepšujete koordinaci těla.

30 vteřin dřepy – 30 vteřin kliky – 30 vteřin sedy lehy – 30 vteřin pauza > celkem 6 kol

V této části během dvanácti minut procvičíme celé tělo – nohy, vršek těla a také břicho. Jedná se o takový základ cviků, kterými je vhodné začít. Cviky provádějte se správnou technikou, ale v tempu a vyšší intenzitě.

1 minuta „plank“

Na závěr přejdeme na posílení středu těla provedením planku (v překladu prkna), v kterém setrváme po jednu minutu.

A teď už jen vydýchání a závěrečné protažení.

Tento trénink je určen zejména pro začátečníky, ale i pokročilý tímto tréninkem po ránu rozhýbou své tělo a dodají mu energii. Při sportovních výkonech se do těla vyplavují hormony endorfiny, které nám navozují pocit dobré nálady, proto se budete cítit šťastní po odcvičení ranního tréninku.