Recept na zdravé proteinové palačinky

Proteinové palačinky

Palačinky jsou oblíbeným sladkým pokrmem převážně dětí, ale také dospělí mají palačinky v oblibě. Klasické palačinky s marmeládou, Nutellou a šlehačkou se ovšem moc do diet a zdravého životního stylu nehodí. Jak si udělat domácí, zdravé palačinky, které jsou navíc nabité bílkovinami? Recept je snadný a rychlý.

Recept na palačinky plné bílkovin

Připravte si: Proteinový prášek (vybírejte kvalitní s vysokým obsahem bílkovin, nízkým obsahem sacharidů a tuků), vejce, voda

Postup: Vyšleháme bílky, mezitím si rozmícháme žloutky s proteinem a vodou tak, aby vzniklá hustá, ale tekutá hmota. Vzniklou hmotu vmícháme do vyšlehaných bílků a pečeme na pánvi.

Palačinky můžete vylepšit přidáním banánu do těsta či zdravě dosladit medem nebo stévií.

Zdobení: Palačinky máte hotové, teď je čas na zdobení a servírování. K zvýšení množství bílkovin v tomto sladkém pokrmu přidejte k palačinkám řecký jogurt se zvýšeným množstvím bílkovin, ozdobte palačinky lesním (nebo jiným) ovocem, které dodá palačinkám vitamíny a minerály a také pár gramů sacharidů a celé palačinky můžete posypat ořechy nebo polít ořechovým máslem, které dodá Vašemu pokrmu zdravé tuky.

Teď už máte hotovou finální verzi a přeji dobrou chuť.

Výhody proteinových palačinek

Tyhle zdravé palačinky mají nejen vysoké množství bílkovin, které jsou základní makroživinou pro budování našich svalů a také často deficitní makroživinou (doporučený denní příjem je cca 2 gramy na kilogram tělesné váhy), obsahují také díky přidanému ovoci spoustu vitamínů, minerálů a také zdravých tuků z přidaných ořechů. Neobsahují vysoké množství kalorií (záleží na přidaných ingrediencí), zasytí Vás však na delší dobu i přesto, že se jedná o lehký dezert.

Zdravý životní styl neznamená vynechat veškeré Vaše oblíbené pokrmy, znamená však změnit nezdravá jídla do zdravých (zdravějších) verzí a jídla si užívat. Nejlepší dieta je taková, která je udržitelná a proto je nesmyslné začínat se striktními dietami postavených s vynecháním některé makroživiny či dietách s velmi nízkým kalorickým příjmem.

Alternativní recept