Domácí zmrzlina – recept se sníženým obsahem kalorií

Domácí zmrzlina - recept

Období zmrzlin a nanuků je v plném proudu, ale určitě se mezi vámi najdou také tací, kteří se zdravě stravují za určitými cíli ohledně postavy a zmrzlinu řadí mezi „zakázané potraviny“ do diety.

Jak to se zmrzlinou je? A co takhle si připravit fit verzi? To vše se dozvíte v dnešním článku. 

Zmrzlina a nanuky

Kalorická hodnota zmrzlin a nanuků se liší. Záleží na množství cukru, velikosti a všech obsažených ingrediencí. Pro příklad tradiční Míša obsahuje něco okolo 150 kalorií, což rozhodně není moc. Oproti tomu Magnum může mít až třikrát více kalorií. 

Fit nanuky a zmrzliny

Určitě jste se setkali také s fit verzemi tradičních zmrzlin a nanuků. 

Tyto fit verze obsahují především méně cukru (nebo jsou úplně bez cukru) a také méně kalorií. Spousta fit verzí slibuje také více bílkovin, což v praxi bohužel však ne vždy platí. 

Jaké zmrzliny nebo nanuky si vybrat?

Teď, když víte, že jsou také fit verze, se nabízí otázka, zda tedy tyto verze nanuků a zmrzlin můžete zařadit také do diety, a jak vybírat mezi jednotlivými druhy?

Samozřejmě můžete. Můžete však zařadit jednou za čas také běžné nanuky. Zmrzlinu nebo nanuk nejíme za účelem vyživit tělo, ale za účelem potěšit duši. Kaloricky takový Míša nanuk odpovídá (někdy má dokonce méně) zdravější verzi jiného nanuku. Sice obsahuje více cukru a nejspíše o něco méně bílkovin, ale vaši duši (a také peněženku) potěší více. 

Domácí zmrzlina

Pokud si však připravíte domácí zmrzlinu, můžete si ji vychutnávat klidně každý den. Nejen, že ušetříte za předražené fit verze zmrzlin, ale také přesně budete vědět, co zmrzlina obsahuje. V našem případě bude nabitá bílkovinami.

Ingredience

Nejprve si nakrájejte banán, který si dejte na pár hodin do mrazáku. Jakmile bude banán zmrzlý, hoďte ho do mixéru společně s proteinem, kefírem, ledem a doplňte trochu vody nebo mléka. Vše pořádně rozmixujte a máte zmrzlinu během pár minut. 

Taková zmrzlina obsahuje bílkoviny díky proteinu a kefíru, ale také rychlé sacharidy, vitamíny a minerály díky banánu. Navíc kefír je skvělý pro vaše trávení