Recept na kuřecí s rýží a omáčkou

Recept na kuřecí s rýží a omáčkou

Dieta je často založená na kuřecím masu a rýži, určitě často vídáte kulturisty, kteří do sebe ládují suchou rýži a pečené kuřecí maso, bez žádné omáčky, pouze s trochou zeleniny. Děsí Vás představa, že v dietě budete mít pouze tento pokrm? Nebo už dietu máte a na kuřecí se nemůžete ani podívat? A proč je kuřecí maso s bílou rýží tak často do diet zařazováno? V dnešním článku získáte nejen odpovědi, ale také řešení, jak svůj nudný pokrm vylepšit za málo kalorií. Získáte rychlý a skvělý recept na omáčku, která dochutí nejen kuřecí s rýží.

Bílkoviny, sacharidy

Kuřecí maso s bílou rýží představuje kombinaci kvalitních, živočišných bílkovin a komplexních sacharidů, které jsou dobře stravitelné. Tento pokrm je často doplněn o olivový olej, který představuje zdravé tuky a také o zeleninu, která pokrmu dodá vitamíny a minerály. Získáte tedy v jednom jídle všechny důležité makroživiny, časová příprava je nenáročná a kalorická hodnota pokrmu nízká, finanční náročnost je také poměrně nízká, proto je tento fitness pokrm tolik oblíbený. Ale koho by bavilo jíst suchou rýži s pečeným kuřetem stále dokola? Nebojte, už níže se dozvíte recept na omáčku, která dodá Vašemu obědu šťávu.

Fitness omáčka za pár minut

Co budete potřebovat? Připravte si: Chilli papričky, česnek, jarní cibulku, arašídové máslo, kokosové mléko, kari.

A postup je jednoduchý, na pánvi si osmahneme chilli papričky, česnek a jarní cibulku, poté přidáme arašídové máslo (doporučuji vybírat stoprocentní arašídové máslo) a celé zalijeme kokosovým mlékem, osolíme, opepříme a přidáme kari koření. Kaloricky je tato omáčka při prvním pohledu více kalorická, jedná se však o zdravé suroviny, zejména zdravé tuky a pokud se Vám tyto kalorie „vejdou“ do příjmu, není žádný problém si tuhle fitness omáčku k pokrmu naservírovat.

Nezapomínejte, dieta nemusí být nuda a jídla Vám i v dietě mohou chutnat.