Zázrak jménem chlorella – účinky a doporučené dávkování

Chlorella - účinky a dávkování

Zelený zázrak, který možná vábně nevypadá, ale o to víc je pro tělo prospěšný. Ano, řeč je o chlorelle. Že jste o ní nikdy neslyšeli? Čtěte dál a dozvíte se, proč je dobré chlorellu užívat a jak může být vašemu tělu prospěšná. Možná se tento zázrak stane vaším nejlepším přítelem, za kterého byste dali ruku do ohně!

Zázrak jménem chlorella

O co vlastně jde? Chlorella je druh jednobuněčné sladkovodní řasy. Pochází z Japonska a Taiwanu a ohromí vás zejména svou širokou škálu vitaminů a dalších prospěšných látek, které obsahuje. Konkrétně se jedná o komplex vitaminu B, aminokyseliny, fosfor, železo, draslík, beta-karoten, hořčík a zinek. Právě díky obsahu všech těchto látek se řadí mezi superpotraviny, a tak rozhodně neprohloupíte, jestliže ji do svého jídelníčku zařadíte. Má nápadnou zelenou barvu, což svědčí o vysokém obsahu chlorofylu, tedy zeleného barviva.

Účinky chlorelly

Co tedy zvládne udělat s vaším tělem? Hotové zázraky! Pokud jste se například rozhodli zhubnout, chlorella vám může pomoci s nastartováním hubnutí. Také má blahodárné účinky na snížení hladiny cholesterolu a pomáhá s vyrovnáním hladiny krevního cukru. Tělu dodává energii a imunitu a organismus dokáže s přehledem pročistit. Důležité je ale zmínit, že užívání chlorelly není pro všechny. Zejména by se jí měli vyhnout lidé, kteří jsou po transplantaci orgánů, trpí onemocněním žilního systému, užívají léky na potlačení imunity nebo na ředění krve, trpí autoimunitním onemocněním nebo hyperfunkcí štítné žlázy, či mají chronické záněty trávicího traktu. Pokud si nejste jistí, zda je pro vás tato superpotravina vhodná, neváhejte se poradit se svým lékařem.

Konzumace chlorelly

Ze začátku buďte s chlorellou spíše opatrní. Začněte pomalu a postupně navyšujte dávky, denní dávka by však neměla překročit 6 g. Při její konzumaci je dále nutné dodržovat pitný režim. Prodává se běžně ve formě tabletek nebo ve formě prášku, který můžete zařadit mezi ingredience do vašeho oblíbeného smoothie. Fantazii se meze nekladou. Věříme, že i vy si chlorellu oblíbíte!